Дошкільний підрозділ, дистанційне навчання дошкільнят
Наказ про організацію навчання дошкільнят у 2023-2024 н.р.
Наказ про дистанційне навчання дошкільнят у 2022-2023 н.р. https://docs.google.com/document/d/1EUzkZHRhCKNMFH0ZImVX6gIXO8rOzTHc/edit
Наказ Про організацію змішаного навчання з дітьми дошкільного віку у 2022-2023 навчальному році
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказом від 03.11.2021 № 99
ПОЛОЖЕННЯ
про дошкільний підрозділ
Лебединського ліцею №2
Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади
Черкаської області
І. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає основні засади функціонування дошкільного підрозділу Лебединського ліцею №2 Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади Черкаської області (далі - Дошкільний підрозділ).
1.2. Дошкільний підрозділ - є структурним підрозділом юридичної особи, не є відокремленим ні організаційно, ні територіально від Лебединського ліцею №2 Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади Черкаської області (далі - Заклад освіти) і діє на підставі законодавства України, Статуту Лебединського ліцею №2 Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади Черкаської області та цього Положення, затверджених засновником - Шполянською міською радою об`єднаної територіальної громади. Дошкільний підрозділ забезпечує здобуття дошкільної освіти, цілісний розвиток дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування необхідних життєвих навичок.
1.3. Дошкільний підрозділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", іншими законодавчими актами, актами Президента України, Кабінету Міністрів, наказами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Статутом Закладу освіти та цим Положенням.
1.4. Дошкільний підрозділ створюється з метою формування єдиного освітнього простору, забезпечення рівного доступу осіб до здобуття якісної освіти і раціонального та ефективного використання наявних ресурсів суб'єктів Закладу освіти.
1.5. Створює, змінює тип, ліквідовує та реорганізовує Дошкільний підрозділ Закладу освіти - засновник - Шполянська міська рада об`єднаної територіальної громади .
ІІ. Організація освітнього процесу
2.1. Права та обов'язки учасників освітнього процесу визначаються Законами України «Про освіту», "Про дошкільну освіту", іншими нормативно-правовими актами, у тому числі цим Положенням, Статутом та правилами внутрішнього розпорядку Закладу освіти.
2.2. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та реалізується згідно з програмою (програмами) розвитку дітей та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку Міністерством освіти та науки України.
2.3. Дошкільний підрозділ дошкільної освіти для здійснення освітнього процесу має право обирати програму (програми) розвитку дітей із затверджених в установленому порядку Міністерством освіти і науки України.
2.4. Діяльність Дошкільний підрозділу регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік і оздоровчий період, схвалюється педагогічною радою Закладу освіти та затверджується його директором. План на оздоровчий період додатково погоджується з територіальним органом Держпродспоживслужби.
2.5. Навчальний рік у Дошкільному підрозділі починається 1 вересня і триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.
2.6. Дошкільний підрозділ відповідно до статутних цілей і завдань може надавати додаткові освітні послуги, які не визначені Державною базовою програмою, лише на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного Міністерством освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров'я. Відмова батьків або осіб, які їх замінюють, від запропонованих додаткових освітніх послуг не може бути підставою для відрахування дитини. Платні послуги не можуть надаватися замість або в рамках Державної базової програми.
2.7. Структуру навчального року та режим роботи Дошкільного підрозділу затверджує директор Закладу освіти.
2.8.Зарахування дітей від 3 до 6 (7) років здійснюється за наказом директора Закладу освіти на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати структурний підрозділ дошкільної освіти, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, довідки про профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень (довідка форми №063/0), свідоцтва про народження дитини (копії). Зарахування дітей дошкільного віку здійснюється на безконкурсній основі, як правило, відповідно до території обслуговування.
2.9. Під час прийому дитини Директор зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із Статутом Закладу освіти, цим Положенням, іншими документами, що регламентують його діяльність.
2.10. Групи в Дошкільному підрозділі комплектуються за віковими ознаками. Комплектування групи за віком передбачає перебування в ній дітей однакового віку або з різницею у віці до одного року. Групи комплектуються відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладах дошкільної освіти з урахуванням побажань батьків або осіб, які їх замінюють. Засновник може встановлювати меншу від нормативів наповнюваність груп дітьми у Дошкільному підрозділі.
ІІІ. Учасники освітнього процесу
3.1. Учасниками освітнього процесу у Дошкільному підрозділі є діти дошкільного віку, педагогічні працівники, помічники вихователів, батьки або особи, які їх замінюють.
3.2. На посаду педагогічного працівника Дошкільного підрозділу призначається особа, яка має відповідну педагогічну освіту, а також стан здоров'я якої дозволяє виконувати професійні обов'язки.
3.3. Педагогічні працівники Дошкільного підрозділу дошкільної освіти підлягають атестації, яка є обов'язковою і здійснюється один раз на п'ять років.
3.4. Педагогічні працівники Дошкільного підрозділу дошкільної освіти мають право:
- на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;
- брати участь у роботі органів самоврядування Закладу освіти;
- на підвищення кваліфікації, участь у методичних об'єднаннях, нарадах тощо;
- проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;
- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи Закладу освіти;
- на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
- на захист професійної честі та власної гідності.
3.5. Педагогічні працівники Дошкільного підрозділу зобов'язані:
- виконувати Статут Закладу освіти, Положення про Дошкільний підрозділ, правила внутрішнього розпорядку, умови трудового договору та власні посадові інструкції;
- дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;
- забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров'ю, а також від фізичного та психологічного насильства.
3.6. Права, обов'язки та соціальні гарантії інших працівників Дошкільного підрозділу регулюються трудовим законодавством та правилами внутрішнього розпорядку Закладу освіти.
3.7. Працівники Дошкільного підрозділу несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров'я вихованців згідно із законодавством.
ІV. Управління Дошкільним підрозділом
4.1. Штатний розпис Дошкільного підрозділу є складовою частиною штатного розпису Закладу освіти, що затверджується директором Закладу освіти за погодженням з міським головою Шполянської міської об`єднаної територіальної громади освіти на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 року № 1205, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22 грудня 2010 року за № 1308/18603 (далі - Типові штатні нормативи).
4.2. Дошкільний підрозділ очолює заступник директора Закладу освіти.
4.3. Заступник директора, педагогічні та інші працівники Дошкільного підрозділу дошкільної освіти є працівниками Закладу освіти, які призначаються Директором Закладу освіти у встановленому законом порядку.
4.4. Педагогічні працівники Дошкільного підрозділу дошкільної освіти є членами педагогічної ради Лебединського ліцею№2 та беруть участь у її засіданнях.
4.5. Методична робота Дошкільного підрозділу є складовою методичної роботи Закладу освіти.
4.6. Рішення вищого колегіального органу громадського самоврядування (загальні збори трудового колективу) Закладу освіти є обов'язковими для виконання Дошкільним підрозділом.
V. Фінансування та матеріально-технічна база Дошкільного підрозділу
5.1. Порядок фінансування та матеріально-технічного забезпечення Дошкільного підрозділу визначається Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»та іншими нормативно-правовими актами України.
5.2. Фінансування Дошкільного підрозділу здійснюється відповідно до єдиного Кошторису Закладу освіти його засновником або уповноваженим ним органом.
5.3. Дошкільний підрозділ може залучати додаткові джерела фінансування, не заборонені законодавством.
5.4. Дошкільний підрозділ може забезпечувати надання платних освітніх та інших послуг, перелік яких визначає педагогічна рада Закладу освіти відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 796.
5.5. Майно Закладу освіти перебуває у користуванні Дошкільного підрозділу на правах оперативного управління.
5.6. Заклад освіти та його Дошкільний
підрозділ можуть спільно використовувати наявне майно, у тому числі транспортні
засоби, шкільні автобуси, спортивне обладнання тощо для досягнення цілей для
яких вони утворені.
Порядок зарахування дітей до дошкільного закладу
Освітня програма дошкільного підрозділу на 2020-2021 н.р.
Освітня програма дошкільного підрозділу на 2021-2022 н.р.
Освітня програма дошкільного підрозділу на 2022-2023 н.р.
Графік роботи дошкільного підрозділу
Поради батькам:"П`ять основних принципів виховання дітей від Ібуки Масару"
«Жодна дитина не народжується генієм. Все залежить від розвитку головного мозку у вирішальні роки життя дитини. Це роки від народження до трьох років. У дитячому садку виховувати вже пізно», - написав у своїй книжці один із засновників корпорації Sony, японець Ібука Масару.Він так захопився дитячою психологією і педагогікою, що створив унікальну методику раннього розвитку дітей «Після трьох уже пізно». Саме до цього віку у дитини формується 85% усіх нейронних зв'язків у головному мозку. Часто батьки тільки у трьохрічному віці починають займатися вихованням дитини. Автор вважає, що це занадто пізно. Сьогодні універсальну методику Ібуки Масару застосовують мільйони батьків по всьому світу.«Ранній розвиток це - фундамент, який з самого початку потрібно будувати міцним, бо неможливо зруйнувати фундамент, якщо будинок вже збудований».
✅ 1. Не бійтеся спілкуватися з дитиною мовою дорослогоРозмовляєте з дитиною з пелюшок, не обмежуйтеся словами агу-гу. Ібука Масару стверджує, що спілкування з немовлям кожного дня як з дорослими, може дати несподіваний для вас результат. Говоріть про спорт, кулінарію, подорожі, автомобілі, все що цікавить вас зацікавить і вашу дитину. Дивовижно, але к книзі він описує історію про хлопчика, який у три роки знав усі моделі машин у світі, умів розрізняти їх навіть за формою.«Здатність сприймати інформацію у дітей значно вища, ніж у дорослих».Часто ми обмежуємо розвиток малюків уявними рамками поведінки. У вихованні існує стереотип «від просто до складного», який автор книжки «Після трьох вже пізно» руйнує.Японські психологи стверджують, що дорослі критерії складності інформації для розвитку дитини не важливі, тому що новонароджене немовля готове сприймати будь-яку інформацію. Якщо ваша дитина залюбки слухає Вівальді, Баха, не думайте, що вона ще не «дозріла» до класичної музики, включаючи її пісеньки з мультфільмів. Тому радимо батькам не обмежувати дитину, говоріть з нею як мовою дорослого, так і дитини.
✅ 2. Розвивайте уявуЗ чого почати? Зі слів «уяви...» Усі діти люблять фантазувати, вони порівнюють речі, які на погляд дорослої мами чи тата не можна порівнювати, діти наділяють звичайні предмети надзвичайними якостями. Дозвольте дітям жити у своєму уявному світі, не втручайтеся, кажучи, що так не буває...
✅ 3. Емоційний розвиток - важливийЯк і всі дорослі люди, діти виражають емоції, і вам не обов'язково мають подобатися усі. До таких як роздратованість, злість, обурення ставтеся спокійно, попри все Ібука радить не ігнорувати дитину, частіше брати її на руки, адже тактильний контакт дуже важливий у ранньому розвитку. Хваліть за досягнення, заохочуйте зацікавлення дитини. І ще - розширюйте коло спілкування, щоб малюк міг пізнавати емоційний світ інших людей.
✅ 4. Менше іграшокЧим менше у дитини іграшок, тим краще. Засновник компанії SONY, напевне міг купити своїм дітям весь магазин іграшок, але не робив цього. Ібука Масару вважає, що дитині достатньо 1-2 іграшки, які можна змінювати кожного дня. Таке обмеження заохочує дитину включити уяву і концентрувати увагу на чомусь одному
✅ 5. Творчість - наше все«Якомога раніше дайте дитині олівець і чистий листок. Нехай вона намалює кілька
кривих ліній, і швидше за все потім порве папір. Для вас це каракулі, а для
дитини можливість самовиразитися і творити».Терпіння, самоорганізація, відчуття прекрасного, хороший смак та розвиток
лідерських якостей, все це на думку автора книжки «Після трьох уже пізно» дає
творчість.Малюйте з дитиною, слухайте різну музику, читайте поезію, переглядайте каталоги
живопису, фотографій. Такі не складні речі виховують гармонійну особистість.Головне пам'ятайте, за словами Ібуки Масару: «Найкраще виховання для дітей це -
батьківська любов».